Dlaczego tak ważne jest opakowanie kubków w dedykowane pudełka?

Aromatyczna kawa, pachnąca cytrusami herbata, napar ziołowy, gorąca czekolada…dla każdego coś dobrego. Jedni nie wyobrażają sobie poranka bez solidnej dawki kofeiny, a inni wieczoru bez relaksującego zapachu rumianku. Szczególnie w tych chłodniejszych miesiącach pijemy więcej ciepłego. Większość z nas ma zapewne swój ulubiony kubek, z którego każdego dnia pije swój ulubiony napój. No właśnie, ale żeby ten kubek trafił w nasze ręce, musi jakoś do nas trafić. Droga ta jest nierzadko długa- od producenta, do pośrednika, do sklepu i na końcu jesteśmy my. Jak to zrobić, żeby naczynie trafiło do nas w nienaruszonym stanie i cieszyło nasze oczy za każdym razem gdy go używamy? To po to między innymi są produkowane pudełka na kubki.

 

 Historia pudełek i tektury

Kiedy na przełomie XIX i XX wieku na światowym rynku pojawiła się tektura 2 i 3 warstwowa, branża opakowaniowa przeżywała swój wielki rozkwit. Producenci wszelakich towarów zaczęli zwracać uwagę na to, że opakowanie, oprócz swojej oczywistej funkcji, może także samo w sobie stać się reklamą. Rozwój druku to jeden z czynników, który bezsprzecznie przyczynił się do tego. W latach 50-te XX wieku, opakowania to już był prawdziwy biznes, na którym można było dobrze zarobić. Powstała Europejska Federacja Producentów Tektury, która rozpoczęła pracę nad znanym nam do dzisiaj katalogiem FEFCO. Dzięki temu opakowania tekturowe zyskały na jeszcze większej popularności i znajdowały zastosowanie w coraz to nowszych branżach. Katalog jest bardzo przejrzysty, zawiera proste i jasne w odbiorze grafiki i treści.
Podzielono go według rodzajów pudełek, a więc m.in. 

  • klapowe, 
  • teleskopowe,
  • składane. 

 

Pudełka na kubki mają to do siebie, że tak naprawdę może stać się nim praktycznie każdy z powyższych rodzajów opakowań. Producentów ogranicza tak naprawdę wyobraźnia. Dla jedno im prościej tym lepiej, a kto inny będzie miał zapotrzebowanie na ciekawe i nieszablonowe wykroje.  Ładny, estetyczny wygląd kubka w opakowaniu to  świetna wizytówka dla firmy. Lubimy patrzeć na piękne rzeczy, a w tym przypadku zarówno kubek, jak i to, w czym go otrzymujemy mogą cieszyć nasze oko. 

 

Kubek sam w sobie, może być fantastycznym pomysłem na prezent. Sprawdzi się na wiele okazji- od urodzin kierownika, przez Dzień Chłopaka i Dzień Mamy. Może być także miłym podarunkiem bez okazji. Jeśli kupimy go w już eleganckim i dobrze wyglądającym opakowaniu, może zaoszczędzić parę złotych na dodatkowym papierze pakowym czy torbie prezentowej. Często do wyboru mamy także opcję pudełka bez okienka, oraz z okienkiem- wtedy produkt w środku jest widoczny od razu, bez konieczności zaglądania do środka. Jest to szczególnie polecane dla osób handlujących kubkami. Wtedy można wyeksponować je na półkach, mając pewność, że Klienci oglądający towar, nie zniszczą pudełek, chcąc dostać się do środka, żeby zobaczyć jaki wzór kubka jest w środku. Tutaj też można się zastanowić czy spójność wizualna kubka z pudełkiem jest istotna. Opakowanie bez nadruku niekoniecznie musi być nudne. Wystarczy wysztancować okienko nieco inaczej niż klasyczny prostokąt i już całość nabierze mniej banalnego charakteru. Spójność wizualna jest jednak ważna jeśli kubek ma być prezentem dla potencjalnego Klienta czy kontrahenta. Wtedy jego rolą będzie zakotwiczenie wizerunku i loga firmy w ich pamięci, a więc warto zainwestować zarówno w przyciągające wzrok naczynie jak i samo pudełko. Na pewno zrobimy dzięki temu dobre, pierwsze wrażenie, a przecież jak wszyscy wiemy- jest ono bardzo kluczowe dla dalszej współpracy i można je zrobić (nie)stety tylko raz. 

 

 

 

 Pudełka fasonowe

Najczęściej pudełka na kubki, które oferują nam handlowcy, są pudełkami fasonowymi. Przeważnie nie wymagają więc klejenia, są łatwe i szybkie do złożenia. Są wysztancowane za pomocą wykrojnika, który wycina odpowiedni kształt z kawałka tektury lub innego podłoża np. kartonu litego. 

 

 Jeśli już zdecydujemy się na kupno pudełek na kubki- bez względu na to czy z nadrukiem czy też bez niego, warto zaopatrzyć się w nie w profesjonalnych miejscach, a więc najlepiej u sprawdzonych drukarni czy bezpośrednio u producentów. Chcąc mieć pewność, że opakowania będą wykonane w taki sposób, że będą się one łatwo składać, a towary, które chcemy w nie zapakować dotrą do punktu docelowego bez szwanku, jest to jedyne słuszne rozwiązanie. 

 

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. LuckyPrint to drukarnia internetowa, która powstała aby zapewnić Państwu kompleksową obsługę poligraficzną. Specjalizujemy się zarówno w druku offsetowym jak i cyfrowym. Od początku naszej działalności naszym priorytetem jest jak najwyższa jakość świadczonych przez nas usług. To co wyróżnia nas spośród konkurencji to przede wszystkim propozycja pełnego procesu poligraficznego, dzięki czemu możemy zachować konkurencyjne, dogodne ceny, a także na bieżąco sprawdzać postępy prac produkcyjnych. Wiele lat doświadczenie w branży opakowaniowej, daje nam możliwość fachowego doradztwa w zakresie doboru materiału, rozmiaru, czy projektu graficznego. Przy tym ostatnim, również służymy pomocą. Nasze studio graficzne, jest do Państwa dyspozycji. Jeśli potrzebują Państwo opakowania o innym kształcie niż to standardowe, znajdujące się w naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Zrobimy co w naszej mocy, żeby pomóc Państwu w spełnieniu swojej wizji. Oferujemy również darmową dostawę na terenie Polski. Współpracujemy z firmą kurierską DPD, dzięki czemu zamówiony towar, może dotrzeć do odbiorcy w mniej niż 24h. 

 

Rodzaje pudelek na kubki

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie Państwo opakowania na kubki o pojemności 330 ml. Wymiary wewnętrzne pudełek to 112 x 85 x 102 mm. 

 

Pudełka są bez nadruku, dostępne na trzech rodzajach podłoży:

  • tekturze karbowanej,
  • tekturze szaro-białej 
  • tekturze szaro-szarej.

 

 Są one tanie i ekologiczne, co jest szczególnie ważne w tych trudnych dla środowiska czasach. Jeśli jednak to rozwiązanie jest dla Państwa niewystarczające, chętnie podejmiemy to wyzwanie i na indywidualne zamówienie przygotujemy spersonalizowane kartoniki.