Usługi poligraficzne

LuckyPrint oferuje Państwu specjalistyczne i fachowe usługi poligraficzne. Nasza drukarnia wyposażona jest w profesjonalne maszyny introligatorskie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu:

 • Druk arkuszy plano (CMYK/Pantone)
  Arkusze plano to nic innego jak nieskładany arkusz papieru, który można dowolnie zaprojektować i rozplanować na nim różne wydruki. Jest to świetnia opcja, kiedy planujemy wydruk kilku projektów na jednym surowcu.
  LuckyPrint druk arkuszy plano
 • Uszlachetnianie: foliowanie błysk/mat/Soft-Touch/Anti-Scratch, lakier UV wybiórczo
  Foliowanie świetnie zabezpiecza druk, a poza tym zafoliowana powierzchnia uzyskuje dodatkowe walory estetyczne, zyskuje na sztywności i jest chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych, promieniami UV, czy wilgocią. Z kolei lakier wybiórczy UV wyróżnia wybrany element nim pokryty, kierując uwagę na np. logo firmy.

 luckyprint foliowanie

 • Hot-stamping: to dekoracyjny proces złocenia wybranego elementu na produkcie np. loga na wizytówce czy nazwy firmy na okładce katalogu. Za pomocą specjalnej, wcześniej przygotowanej matrycy z wygrawerowanym na niej elementem, który ma być złocony, wtłacza się folię, dającą pożądany efekt.

 

 • Tłoczenie suche- pozwala na uwypuklenie wybranych elementów na produkcie. Podobnie jak w przypadku hot-stampingu, tutaj również używana jest specjalna matryca, która uderzając o papier zostawia na nim efekt tłoczenia. Co istotne, jeśli chcemy uwypuklić jakiś element na awersie np. wizytówki, trzeba mieć na uwadzę, że na rewersie będzie efekt wklęsłości. W tamtym miejscu, należy więc unikać umieszczania ważnych informacji.
 • Sztancowanie - proces wykrawania/wycinania konkretnego kształtu z arkusza papieru, kartonu lub innego materiału. Sztancowanie stosuje się, gdy cięcie na gilotynie nie może mieć zastosowania. Do wycięcia danego wzoru, używa się wykrojnika, czyli odpowiednio wyprofilowanego noża. Sztancowanie często łączone jest z innymi procesami introligatorskimi takimi jak np.: bigowanie, perforowanie czy nacinanie. Usługa ta najczęściej kojarzona jest z opakowaniami, jednak sztancować można wiele innych produktów poligraficznych np. wizytówki, ulotki czy teczki.

luckyprint sztancowanie

 • Krojenie- to podzielenie materiału na części, w taki sposób, iż po procesie nie występuje ubytek w postaci odpadu, tzn. poszczególne części da się do siebie przyłożyć i będę one wciąż tworzyć całość.

luckyprint krojenie na gliotynie

 • Oprawa zeszytowa- to prosta oprawą pozwalającą na zszywanie stron katalogów, prac, kalendarzy zeszytowych czy broszur w estetyczny sposób. Poszczególne strony są łączone ze sobą za pomocą cienkiego drucika.

 

luckyprint oprawa szyta

 • Wklejanie okienek- proces stosowany przy produkcji wszelkiego rodzaju opakowań i pudełek. Przeźroczyste okienko daje możliwość wyeksponowania produktu znajdującego się w środku, bez konieczności otwierania pudełka, tym samym zabezpiecza go przez przypadkowym pobrudzeniem czy uszkodzeniami.

 

 • Klejenie bloków- proces polegający na łączeniu pojedynczych kartek w taki sposób aby można było usuwać pojedyncze arkusze nie niszcząc całego bloku. Tego rodzaju klejenie stosowany jest głównie przy produkcji kalendariów, notesów czy druków samokolujących.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu wyceny wykonania danej usługi.