Papier pakowy - niezbędny element w każdym domu

Dla większości z nas papier pakowy zapewne kojarzy się z okresem Bożonarodzeniowym czy jakąkolwiek inną okazją gdy kupujemy prezenty i chcemy je zapakować. Torba prezentowa nie sprawdza się w każdej sytuacji i jest zdecydowanie mniej „dyskretna” niż papier, który szczelnie zawija to, co chcemy żeby było niespodzianką. Przynajmniej do momentu odpakowania. W papier pakowy ekspedienci w sklepach często owijają przedmioty, które są podatne na uszkodzenia czy otarcia. Zwykle znajdziemy go też w pudełkach z butami- czasem z nadrukiem logo firmy obuwniczej

 

 

Rodzaje papieru pakowego

Papier pakowy można zakupić w dwóch formach- na roli lub w arkuszach. Obie formy mają swoje plusy i minusy. Z roli możemy wyciąć dowolnych wymiarów kawałki papieru, natomiast nie jest to dobry wybór jeśli potrzebujemy niewielkiej jego ilości. Poza tym rola nie należy do najlżejszych i trudniej gdzieś ją schować. Gotowe arkusze są łatwe do schowania, możemy kupić niewielką, interesującą nas ilość, natomiast przeważnie są one sprzedawane w dość ograniczonych formatach.

 

Papier pakowy to także różne gramatury i różne rodzaje papieru. Drukarnie, sklepy i hurtownie oferują wiele różnych rozwiązań. Można wybierać wśród kilku gramatur, a także kilku rodzajów podłoża:

  • kredy, 
  • celulozy, 
  • pergaminu, 
  • półpergaminu, 
  • papieru Kraft,
  •  papieru prążkowanego. 

Gramatury wahają się od 50 do 100, a nawet 170 gram. 

 

W sklepach można kupić wiele gotowych propozycji papieru. W zależności od okazji, można wybierać wśród wzorów tematycznych- w Boże Narodzenia będą to choinki, mikołaje czy kolorowe bombki, w okresie walentynkowym- serca. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś bardziej indywidualnego, warto zgłosić się do drukarni. W sklepach papierniczych z kolei, często można znaleźć także bibuły pakowe, cienkie, półprzezroczyste. Dostępne w różnych, ciekawych kolorach. Jeśli nie zadowala nas zwyczajny i popularny papier pakowy szary, biały czy czarny, przy wyborze bibułek wybór jest naprawdę bogaty. 

 

Gdzie jeszcze można kupić papier pakowy?

 

 Poza hurtowniami i sklepami, drukarnie to kolejne miejsce w którym można się w niego zaopatrzyć. Możemy przygotować własny projekt, lub (jeśli akurat drukarnia to proponuje) zamówić go w studiu graficznym. Możemy umieścić na nim specjalne życzenia, grafiki czy inne treści. Poza tym papier pakowy może być także elementem reklamowym! Jeśli zaprojektujemy go w taki sposób, że kojarzy się bezpośrednio z nasza firmą, stanie się on świetnym nośnikiem reklamy i elementem identyfikacji wizualnej naszej marki. W takim przypadku świetnie sprawdzi się na przykład pokrycie go w całości logo.

 

Taki zabieg możemy zastosować praktycznie w każdym rodzaju sprzedaży. Będzie odpowiedni do pudełek z butami, sprzedaży wysyłkowej ubrań i akcesoriów, a także wszelkiego rodzaju produktów do domu – np. kubków, talerzy, świeczników. Grubszy papier dodatkowo zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą zostać spowodowane chociażby otarciami podczas transportu. 

 

W obecnych czasach, gdy wiele firm stawia na rozwiązania eko, warto zwrócić uwagę na papiery makulaturowe lub Kraft. Nie są one powlekane, nie foliuje się ich, więc są zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli zależy nam na ochronie środowiska i ekosystemu. Przed zakupem powinno się jednak sprawdzić czy mają one odpowiednie certyfikaty świadczące o ich „eko” charakterze. Lepiej mieć pewność, że faktycznie mamy do czynienia z papierem ekologicznym nie tylko z nazwy. 

Co ciekawe, papier pakowy można kupić także w sklepach budowlanych. Jest on reklamowany jako niezbędnik do przeprowadzek. Podobnie jak w przypadku sprzedaży wysyłkowej, możemy go użyć do owijania rzeczy podatnych na uszkodzenia, przekładania, zabezpieczenia okładek książek. Innym zastosowaniem o którym wspominają markety budowlane jest przykrywanie powierzchni, podłóg  oraz mebli przy wszelkiego rodzaju pracach remontowych. Jest on bardziej wytrzymały niż folia, mniej podatny za przedarcia, a poza tym zdecydowanie bardzie ekologiczny. Dla części z nas na pewno jest to istotna kwestia. 

Jeśli jednak zamiast gotowego produktu, chcemy zlecić wydruk indywidualnie zaprojektowanego papieru pakowego, warto oddać to w ręce profesjonalistów. Większość drukarni oferuje w cenie druku, sprawdzenie plików przez dział graficzny. W razie ewentualnych błędów co do spadów, wymiarów czy rozdzielczości będą oni w stanie je wyłapać i poinformować nas co i w jaki sposób należy poprawić, żeby finalny produkt był wydrukowany perfekcyjnie. 

 

 

 Nasza drukarnia LuckyPrint szczególnie poleca się w kwestii produkcji papieru pakowego. LuckyPrint to drukarnia internetowa, która powstała aby zapewnić Państwu kompleksową obsługę poligraficzną. Specjalizujemy się w druku offsetowym oraz cyfrowym. Od początku naszej działalności stawiamy na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. To co wyróżnia  nasza ofertę papieru pakowego i odróżnia nas od konkurencji to przede wszystkim pełen proces poligraficzny - od przygotowania projektu graficznego, poprzez druk, aż po obróbkę introligatorską. Pozwala to na skrócenie czasu produkcji, utrzymanie konkurencyjnych cen oraz efektywniejsze dostosowanie się do rosnących potrzeb Klientów. Wieloletnie doświadczenia w poligrafii daje nam możliwość profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru optymalnego materiału oraz sposobu wykonania wszelkiego rodzaju druków.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie Państwo papier pakowy, sprzedawany w arkuszach w formacie: 500x700 mm (pole zadruku to 480x680mm). Na specjalne zamówienie możemy jednak przygotować inny format dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proponujemy Państwu papier ProLight Superlight o  gramaturze 45g. Można zamówić papier bez zadruku, a także w 1 kolorze Pantone. Jest to szczególnie zadawalające rozwiązanie dla Klientów, którzy chcieliby na produkcie uzyskać kolor złoty lub srebrny. Przy druku farbami CMYK możemy mieć jedynie imitację tych kolorów, ale nie da to tak spektakularnego efektu jak Pantone. Nie zamykamy się jednak na żadne pomysły i chętnie podejmujemy się także tych nieszablonowych. Jeśli potrzebują Państwo innego formatu czy gramatury, postaramy się zrobić wszystko, żeby spełnić oczekiwania.