Artykuły biurowe jako gadżet reklamowy

Artykuły biurowe logowane nazwą firmy to coś, co sprawia, że w oczach Klienta czy kontrahenta wyglądamy dużo bardziej profesjonalnie. Inaczej będzie wyglądać podanie osobie dokumentów czy umowy w eleganckiej teczce, niż po prostu przekazanie papierów z rąk do rąk.

Tak samo, lepiej prezentować się będzie oferta wydrukowana na papierze firmowym, niż na pustej, czystej kartce. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w takie produkty i mieć pewność, że zrobimy dobre pierwsze wrażenie, powinniśmy skontaktować się z agencją reklamową lub bezpośrednio z drukarnią.

Wiele z nich oferuje w cenie, lub za dodatkową opłatą, przygotowanie projektów. Ważnym jest, żeby wszystko było spójne ze sobą, a przede wszystkim z identyfikacją wizualną marki.

 Koniec końców, te artykuły mają bezpośrednio kojarzyć się z Państwem i przypominać o firmie. W które z nich warto zainwestować?

Teczki reklamowe jako podstawowe i profesjonalne wyposażenie biura

Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście teczki ofertowe oraz reklamowe. O ile profesjonalniej będzie wyglądać podanie umowy czy innych dokumentów w folderze z naszym logo? Zostaniemy odebrani jako firma, która dba o swój PR i dodatkowo inwestuje w jej odbiór jako dobrego partnera biznesowego.

Poza tym, teczki są także podstawowym wyposażeniem każdego biura. Dzięki nim, jesteśmy w stanie opanować chaos na biurko czy w jego szufladach. Teczki będą przydatne także do segregacji czy sortowania dokumentów- szczególnie w tych momentach kiedy szukamy ważnego pisma, albo kiedy szef wyczekująco patrzy na nas wyciągając dłoń po dokumenty.

Teczki firmowe dowolnym rozmiarze to nie problem

 

Łatwiej będzie znaleźć to co nam w danym momencie potrzebne. Używa się ich także jako folderów na dyplomy, na wszelkiego rodzajach konferencjach, sympozjach i innych eventach branżowych.

Drukarnie najczęściej mają do zaoferowania teczki w formatach A4, natomiast mniejsze lub większe niestandardowe wymiary nie powinny być problemem.

Zamawiając je w punktach poligraficznych możemy zdecydować się także na różnego rodzaje uszlachetnienia druku, takie jak hot-stamping czyli złocenie wybranego elementu, lakier UV czy folie zabezpieczające druk i podbijające kolory.

Dodatkowy efekt ozdobny to zawsze element miły dla oka, który przyciąga wzrok i zapada na dłużej w pamięci.

Papier firmowy jako element budowy wizualnej tożsamości firmy

Kolejny przydatny produkt to papier firmowy. Jest niezbędny zarówno podczas klasycznej korespondencji do Klienta/kontrahenta/partnera biznesowego, jak i jako element całościowego budowania wizualnej tożsamości firmy.

Tutaj kluczowa jest jakość. Papier firmowy powinien być na tyle cienki, żeby pismo na nim wydrukowane można było w łatwy sposób złożyć i włożyć do koperty, dlatego najbardziej polecaną gramaturą jest ta wahająca się między 80-90 gram.

Podłoże oraz projekt graficzny pod firmowy papier

Może być to podłoże offsetowe, satynowe lub Pre-print. Możemy spotkać  się także z papierami ekologicznymi lub ozdobnymi, jednak te ostatnie zazwyczaj mają większą gramaturę.

Jeśli chodzi o projekt graficzny, tutaj mamy oczywiście sporą dowolność, warto jednak, żeby był on przejrzysty i zawierał podstawowe dane takie jak:

  • logo i/lub nazwę firmy
  • adres siedziby
  • numer telefonu/faxu
  • adres e-mailowy
  • adres strony internetowej.

Można dodać również inne wybrane przez siebie elementy, nie mniej jednak warto pamiętać, że papier korespondencyjny to tak naprawdę tło dla treści właściwej pisma, więc zapełnienie projektu wieloma innymi danymi może być przytłaczające wizualnie dla odbiorcy.

Współpraca z agencjami reklamowymi przy projektowaniu papieru firmowego

Jeśli mamy problem z przygotowaniem projektu, możemy zgłosić się do agencji reklamowej lub bezpośrednio do drukarni. Wiele z nich proponuje swoim Klientom przygotowanie plików graficznych do druku.

Możemy wtedy liczyć na pomoc profesjonalistów, którzy zadbają o estetykę produktu docelowego i fachowo doradzą w zakresie doboru papieru czy formatu.

Profesjonalny odbiór firmy dzięki kopertom

Jak papier firmowy to i koperty. To kolejny ważny element składający się na profesjonalny odbiór wizualny i PR-owy firmy. Korespondencja firmowa jest integralną kwestią w każdej działalności. Sposób, w jaki jest ona zapakowana w znacznym stopniu stanowi  wizytówką marki.

Buduje pierwsze wrażenie w oczach odbiorcy, więc warto zadbać o jej estetyczny wygląd. Na pewno dużo profesjonalniej będzie wyglądać przesyłka wysłana w kopercie z nadrukiem, oznaczonej naszym logo czy danymi.

Łatwa identyfikacja dzięki kopertom z lokowanym logotypem

Łatwa do zidentyfikowania, nie zginie w stosie innych listów.  Koperty w tym przypadku są niezwykle istotnym nośnikiem informacji teleadresowych. W komplecie z papierem firmowym, stanowią bardzo prestiżową oprawę wizualną korespondencji firmowej. 

W zależności od tego co nas interesuje, możemy zamówić koperty z nadrukiem logowane nazwą naszej firmy w wielu formatach. Możemy zatem kupić mini koperty, a także te, które spokojnie pomieszczą więcej niż A4.

Do wyboru pozostaje także druk- na klasycznym papierze offsetowym, na papierach ozdobnych i ekologicznych, z okienkiem lub bez.

Notesy z okładką i bez okładki jako upominek biznesowy

Ostatnim artykułem biurowym, o którym warto wspomnieć są wszelkiego rodzaju notesy. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się notesy klejone z okładką i bez okładki. Świetnie sprawdzą się jako drobny upominek biznesowy.

Są przede wszystkim przydatne i praktyczne, a takie prezenty są najlepiej odbierane. Podobnie jak w przypadku papieru firmowego, dobrze jeśli będziemy pamiętać o tym, że dane, logo czy inne grafiki dotyczące naszej firmy nie powinny być przytłaczające, a notes przede wszystkim powinien być zaprojektowany w taki sposób, żeby jak najlepiej sprawował swoją oczywistą funkcję. 

Do domu i biura - uniwersalność notesów

Posłużą w każdym biurze i w każdym domu. To jeden z tych produktów, bez których ciężko wyobrazić sobie pracę. Notatnik to miejsce codziennych zapisków takich jak lista zakupów czy notatka dla domownika, ale sprawdzi się także na różnego rodzaju eventach, gdzie musimy zrobić odręczne notatki.

W ofertach drukarni, asortyment notesów jest naprawdę spory. Można wybierać wśród wielu formatów, rodzajów wykończenia, ilość kartek w bloczku, papieru czy uszlachetnień. 

Gadżety firmowa to przyspieszenie rozwoju popularności

Podsumowując, artykuły biurowe logowane nazwą naszej firmy stanowią świetne gadżety reklamowe o wciąż rosnącej popularności. Mimo tego, że marketing po części przeniósł się do sieci to nawet najciekawsza kampania internetowa promująca naszą markę nie zastąpi reklamy bezpośredniej.

O naszej firmie decyduje często pierwsze wrażenie- profesjonalnie przygotowana korespondencja wydrukowana na logowanej papeterii, oferta włożona do eleganckiej teczki, czy notes służący nam podczas spotkania. Wszystkie te elementy składają na naszą identyfikację wizualną.

Profesjonalizm projektowania i produkcji artykułów poligraficznych z LuckyPrint

Ich wydruk i przygotowanie warto zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Chcąc uniknąć wpadek z projektem czy wydłużającego się czasu realizacji należy zwrócić się do osób, które mają doświadczenie w tym temacie i nie zawiodą naszych oczekiwań.

W kwestii przygotowania projektu oraz produkcji wymienionych w artykule produktów poligraficznych polecamy drukarnię LuckyPrint. Nasze wieloletnie działanie w branży to gwarant świetnej jakości druku.

Nasi specjaliści otoczą Państwa fachową opieką, doradzą w kwestiach materiałów, grafik, optymalnych nakładów czy samej produkcji. Posiadamy również własne studio projektowe, które chętnie zajmie się przygotowaniem projektu dopasowanego do wizerunku i charakteru firmy.

Dzięki własnemu parkowi maszyn, a co za tym idzie- pełnemu procesowi druku na miejscu, jesteśmy w stanie utrzymać konkurencyjne ceny oraz efektywniej dostosować się do rosnących potrzeb Klientów. Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy.