Dlaczego warto pomyśleć wcześniej o kalendariach na kolejny rok?

Sezon kalendarzowy to dla wielu drukarni okres pracy na najwyższych obrotach. Zwiększona ilość zamówień wiąże się często ze stresem i presją natłoku pracy, ale satysfakcja po zakończonym sezonie wynagradza cały ten wysiłek. W zależności od podjętych decyzji, zaczyna się on pomiędzy lipcem a początkiem września, a kończy z Nowym Rokiem

Dla spóźnialskich znajdą się oferty także w styczniu. W tym czasie spora część dniówki
w zakładach zajmujących się produkcją kalendarzy skupia się na pracach introligatorskich związanych z klejeniem główek, sztancowaniem plecków i naklejaniem kalendariów. Właśnie na tych ostatnich chcielibyśmy się skupić.

Jak już wspomniano wyżej, kalendarze składają się z:

 •  główki- wypukłej lub płaskiej,

 • plecków

 • kalendarium,

W naszej ofercie można znaleźć różne rodzaje kalendarzy - na przykład biurkowe. W nich także znajduje się  kalendarium. Jest więc to absolutnie niezbędny element każdego kalendarza.

Czym jest kalendarium? - cechy charakterystyczne kalendarium

A czym ono właściwie jest? To nic innego jak czytelna, przejrzysta i chronologicznie ułożona numeracja miesięcy, tygodni i dni w ciągu roku kalendarzowego. Specjalnym kolorem (przeważnie czerwonym) oznaczone są w nim dni ustawowo wolne od pracy oraz niedziele i Święta.

Nie istnieją jednak sztywne reguły projektu graficznego. Jeśli zdecydujemy o zaprojektowaniu kalendarium według własnych potrzeb, mogą znaleźć się w nim inne oznaczenia i wyróżnienia. Kalendaria przeważnie zawierają również imieniny na każdy dzień roku, informacje o dacie rozpoczęcia poszczególnych pór roku, a także okresów zodiakalnych.

Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej się zorganizować i dobrze rozplanować sobie cały rok, pamiętając przy okazji o tym, by złożyć najbliższym życzenia z okazji imienin.

 

Personalizacja kalendarium - zdecyduj kiedy ma się rozpocząć Twój tydzień

Kalendaria zazwyczaj wskazują na tydzień roku, w którym aktualnie się znajdujemy. Oprócz polskiej wersji językowej, często możemy spotkać się z angielską i niemiecką. Wtedy nazwa miesiąca oraz dzień tygodnia są w obcym języku.

Nie przysparza to żadnych problemów podczas przygotowywania projektu, nie zabiera dużo miejsca, a może być sporym ułatwieniem dla gości z zagranicy. Zdarza się bowiem, że kalendaria nie rozpoczynają się od poniedziałku, a na przykład od niedzieli. 

Rodzaje kalendariów - kalendaria trójdzielne, jednodzielne oraz biurkowe

W zależności od tego na jaki rodzaj kalendarza się zdecydujemy, do wyboru mamy również różne kalendaria. Poniżej krótka charakterystyka każdego z nich:

 • kalendaria do kalendarzy trójdzielnych

  Składają się z trzech niezależnych bloków. Ich wymiary mogą się różnić pomiędzy poszczególnymi drukarniami, nie ma tutaj reguły. Przeważnie jednak, (dwa bloki, czyli miesiąc poprzedni od aktualnego, oraz następny po nim), są innego koloru niż miesiąc właściwy.

  W przypadku naszej oferty, miesiące poboczne są szare, a obecny biały. Niemniej jednak jest to również kwestia indywidualna, zależna od producenta lub naszego projektu. Kalendaria trójdzielne najczęściej rozpoczynają się od grudnia roku poprzedzającego (grudzień-styczeń luty), a kończą na styczniu roku następującego (listopad-grudzień-styczeń). Każdy z trzech bloków powinien składać się z 12 kart oraz podkładki kartonowej.

 • kalendaria do kalendarzy jednodzielnych

  Blok zawierający 12 kart i podkładkę z tektury lub kartonu. W odróżnieniu od kalendariów trójdzielnych, kalendaria jednodzielne zaczynają się i kończą w obrębie jednego roku kalendarzowego, nie zaczepiając o skrajne miesiące roku poprzedniego czy następnego. Z reguły pod kalendarium właściwym znajdują się jednak dwa miesiące sąsiadujące z nim bezpośrednio (np. maj 2023 na dole będzie miał mini kalendarium z dla kwietnia i czerwca 2023).

 • kalendarium do kalendarzy biurkowych

  Kalendaria biurkowe to mniejsza kopia kalendariów jednodzielnych, jednak zamiast sąsiadujących miesięcy na dole, może znajdować się miejsce na notatki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ułatwiające nam organizację pracy. Zapisując coś istotnego w notatniku, na który zerkamy każdego dnia, będzie nam łatwiej pamiętać o ważnych rzeczach, które w najbliższym czasie mamy do zrobienia. 

Na rynku dostępne są także inne rodzaje kalendariów. Możemy znaleźć te pasujące do kalendarzy czterodzielnych czy terminarzy. Możemy kupić gotowe już wydrukowane projekty lub też zdecydować się na kalendarium personalizowane i przygotować grafiki osobiście. Wtedy mamy pełną dowolność co do kolorystyki, wyróżnienia istotnych dla nas dat czy świąt, rozmiaru oraz ogólnego jego układu.

Chętnych do zakupu kalendariów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy ich producentem od początku działalności naszej drukarni, co pozwoliło nam zdobyć bezcenne doświadczenie w ich projektowaniu, drukowaniu oraz sprzedaży.

Technologia drukowania kalendariów - papier i oprawa

W standardowej ofercie mamy kalendaria czterodzielne, trójdzielne, jednodzielne oraz biurkowe w kolorystyce czarno czerwonej, niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na indywidualne zamówienie przygotować projekt specjalny, dostosowany do potrzeb Klienta.

Kalendaria drukowane są na papierze offsetowym 80 gramowym. Co do kwestii oprawy kalendariów, klejone są one przy pomocy specjalnego kleju, który zapewnia wytrzymałość całego bloku, a jednocześnie nie utrudnia odrywania pojedynczych kartek
z miesiącami. 

Wszystkie oferowane przez nas kalendaria otrzymują Państwo porozcinane na pojedyncze bloki, gotowe do przyklejenia. Do wyboru pozostaje opcja podklejania bloku taśmą dwustronną. Możemy ją wybrać lub z niej zrezygnować.

Statystycznie jednak większość Klientów zamawia tę opcję. Usprawnia ona bowiem proces produkcji kalendarzy. Nie ma konieczności zabawy na własną rękę z klejem czy naklejaniem taśmy. W naszym asortymencie można znaleźć również komplety kalendariów z okienkami (w kolorze czerwonym), co jeszcze bardziej ułatwi pracę i oszczędzi czas, który spędzilibyśmy na szukaniu ich u innego dostawcy. 

Kalendaria na 2023 rok

Jeśli chcą Państwo zapoznać się dokładniej z naszą ofertą, zapraszamy do zakładki „Kalendaria 2023”, gdzie znajdują się dokładne ich opisy wraz ze zdjęciami. Zamówić można również pakiet próbny kalendariów. Zawiera on kalendarium trójdzielne, jednodzielne, biurkowe standard, biurkowe z notesem oraz okienko. To świetny sposób, by zapoznać się z nimi „na żywo” i ocenić jakość wykonania. 

Polecamy się śpieszyć- kalendaria to produkt, który z racji na konkurencyjną cenę i wysoką jakość wydruku, bardzo szybka znika z naszego magazynu i jeśli zależy Państwu na czasie i chcą mieć Państwo pewność, że dotrą one na czas bez konieczności czekania na dodruk, warto zamówić je stosunkowo jak najwcześniej. Gwarantujemy, że nie będą Państwo żałować. Zapraszamy do kontaktu!